Загальна інформація
  • Реєстрація

20210119 op pict01

Кабінет Міністрів затвердив рішення, яким встановлюється гранична ціна на газ на рівні 6,99 грн за кубометр, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів у понеділок.

За словами прем'єр-міністра, така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину, і вище ніж 6,99 грн за кубометр постачальники газу ціну піднімати не зможуть.

«Це рішення дасть змогу знизити ціну на газ для українців у середньому на 30%. Наголошу, що встановлена урядом ціна нижча на 1,5 грн за кубометр за ту, яка була у 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тис. грн, або 75% мінімальної зарплати на той час. Встановлена нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що за такого самого споживання середня платіжка буде приблизно на 500 грн менша і становитиме приблизно 40% мінімальної зарплати», - пояснив Шмигаль.

Як наголосив прем'єр-міністр, ті споживачі, які отримають мінімальну ціну газу, і далі отримуватимуть субсидії в повному розмірі. Наразі середній місячний розмір субсидій у країні становить більше ніж 1,6 тис. грн, субсидії отримують понад 3 млн домогосподарств.

«Дуже важливо зрозуміти, що рішення про встановлення граничного тарифу на газ не означає, що уряд відмовляється від розвитку ринку газу в Україні. Але без втручання в ситуацію вже в лютому ціна кубометра газу могла підвищитися до 12 грн. Ми бачимо, що в Європі попит на газ зростає, і ціни на біржах уже наближаються до $350 за тисячу кубометрів. За такої ціни спекулянти з окремих газопостачальних компаній могли підняти ціну вище ніж 12 грн за кубометр», - додав Шмигаль.

За його словами, для споживачів, що оформили раніше тарифний план «Річний», ціна газу збережеться згідно з умовами підписаних договорів.

«Я хочу зараз заспокоїти цих людей і наголосити, що ті, хто мають річні контракти, нижче 6 гривень 99 копійок, залишаться з цими контрактами так, як вони і підписані, - на рік», ‒ сказав прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що профспілки України активно виступали проти дій влади щодо підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги у надзвичайно складний період у житті держави. У численних профспілкових зверненнях йшлося про антисоціальний та протиправний характер таких владних ініціатив.

Наші координати

87504, Україна, м.Маріуполь, вул.Семашко, 16
Телефон: (0629) 56-46-27
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ми в мережі

youtube 

S5 Box

Авторизация

Регистрация

*
*
*
*
*
*

Fields marked with an asterisk (*) are required.